اعلام زمان برگزاری کنکور استخدامی

ads
ads
ads
تبلیغات
ads
adsads
 • نظام قدیم
 • دوره آموزش ابتدایی
 • دوره اول متوسطه
 • دوره دوم متوسطه
 • دانشگاه
 • کنکور ارشد
 • کنکور دکتری
 • دبیرستان و کنکور
 • کنکور سراسری
 • آزمون های آزمایشی آلم
 • آزمون آزمایشی موسسات
 • المپیاد
 • مسابقات آمایشگاهی
 • آزمون علمی
 • اسلاید های آموزشی
 • حل المسائل
 • مشاوره
 • آموزشگاه آزاد
 • سایر
 • خبر های آموزشی
 • کتابخانه
 • اعلام زمان برگزاری کنکور استخدامی

  به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حوزه وزارت علوم در این هفته با اخبار بی‌شماری روبه‌رو بوده که از جمله آنها می‌توان به زمان برگزاری آزمون استخدامی، افزایش 2 برابری ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه امیرکبیر، رضایت 65 درصدی دانشجویان به ازدواج در دوران تحصیل، زمان اعلام نتایج آزمون ارشد، حذف رشته پرتوپزشکی و پایان مهلت ثبت نام دوره‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای اشاره کرد.

  تاریخ برگزاری سومین آزمون استخدامی به آبان ماه موکول شد

  حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش گفت: در پی اجرای دستور ریاست محترم جمهور مبنی بر لزوم رعایت عدالت جنسیتی در استخدام های بخش دولتی و بر اساس هماهنگی های صورت گرفته در خصوص تغییرات ایجاد شده برای شرکت در سومین آزمون استخدامی سال 95 امکان حضور بانوان محترم حداقل در 300 فرصت شغلی فراهم گردیده است.

  وی افزود: بانوان محترم متقاضی شرکت در سومین آزمون استخدامی دستگاه های اداری کشور می توانند براساس اطلاعیه ای که روز یک شنبه 21 شهریور ماه روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد اقدام کنند. با توجه به تسهیلات فراهم شده در رابطه با ثبت نام، تاریخ برگزاری سومین آزمون استخدامی نیز از 19 شهریور 95 به آبان ماه 95 موکول شد.

  رشته پرتوپزشکی حذف شد

  حسین زاده لطفی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رشته مهندسی پرتو پزشکی در مقطع کارشناسی طبق ابلاغیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که به همه دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد صادر شده با 4 گرایش دیگر مهندسی پزشکی به نام بیومکانیک، بیو مواد، بیو الکتریک و بالینی ادغام شد.

  وی افزود: در واقع پنج رشته باهم یکی شدند و تحت عنوان یک رشته مهندسی پزشکی بدون هیچ گرایشی از سال تحصیلی جدید ارائه می شوند.

  سرانجام ماجرای حذف رشته‌های دانشگاه پیام نور

  محمد محسن صدر سخنگوی دانشگاه پیام نور با اشاره به حذف برخی رشته‌های این دانشگاه به وسیله وزارت علوم اظهار داشت: رشته‌هایی در مقاطع کارشناسی و ارشد که تعداد دانشجو در آن کم بوده بر اساس سیاست‌های وزارت علوم حذف شدند.

  به گفته وی، رشته‌های حذف شده به وسیله وزارت علوم در زیرگروه کشاورزی بوده و با ارائه مستندات لازم و کافی امیدواریم که وزارت علوم از حذف این رشته‌های مهم منصرف شود.

  زمان اعلام نتایج آزمون ارشد آزاد مشخص شد

  بهروز دانشیان رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: نتایج آزمون کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در نیمه دوم شهریور 95 از طریق سامانه sanjesh.iau.ac.ir اعلام می‌شود.

  آغاز ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد

  بهروز دانشیان رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام کرد: ثبت نام آزمون ماهانه EPT از امروز نهم شهریورماه 95 آغاز شد. داوطلبان شرکت در این آزمون لازم است تا تاریخ 16 شهریورماه با مراجعه به سامانه english.iau.ac.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

  13 شهریور پایان مهلت ثبت نام دوره‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای

  حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ثبت نام برای شرکت در دوره کاردانی فنی و حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه‌های جامع علمی – کاربردی برای سال 96-95 از روز یکشنبه هفتم شهریور آغاز و تا 13 شهریور پایان می پذیرد.

  تا ساعت 8 صبح دهم شهریور ماه 95 تعداد 21 هزار و 926 داوطلب نسبت به ثبت نام برای شرکت در پذیرش دوره‌های مذکور اقدام کردند.

  افزایش 2 برابری ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه امیرکبیر

  رضا صراف معاون دانشجویی دانشگاه امیرکبیر گفت: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید و اسکان دانشجویان در خوابگاه ها قرار شد تا خوابگاه های دانشگاه امیر کبیر را افزایش دهیم، در این راستا با دستور سرپرست دانشگاه قرار شد ظرفیت خوابگاه های متأهلی در سال تحصیلی جدید 2 برابر شود.

  تسهیلات 100 میلیونی برای شرکتهای دانش بنیان

  محمد فرهادی وزیرعلوم بیان کرد: طبق مصوبات هیات امنا و برنامه ریزی های صندوق رفاه دانشجویی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی که با راه اندازی شرکت، کار تولیدی دانش بنیان دارند، تسهیلات در نظر گرفته می شود. این مسئله خواست صندوق بوده و بعنوان نخستین بار شروع شده است.

  وی با اشاره به این تسهیلات ادامه داد: در واقع تا سقف 100 میلیون تومان وام در اختیار آنها گذاشته می شود تا بعد ازکسب درآمدهای مناسب با بهره کمتری آن را به صندوق برگردانند.

  سهم اعتبارات پژوهشی در تأمین تجهیزات محقق نشده است

  وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم درباره سهم اعتبارات پژوهشی عنوان کرد: برای بودجه سال 95 حدود 7 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که به دلیل برخی مشکلات هنوز این اعتبار محقق نشده، به منظور تأمین اعتبار با سازمان برنامه و بودجه و همچنین خزانه وارد مذاکره شده‌ایم و به احتمال زیاد در نیمه دوم شهریور ماه این اعتبار محقق می‌شود.

  ثبت هزار و 300 آزمایشگاه در شبکه شاعا

  وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: هزارو 300 آزمایشگاه در شبکه شاعا ثبت شدند، 150 دانشگاه و مراکز پژوهش و فناوری کارگروه HSE تشکیل  60 دانشگاه دیگر مطالعات استقرار این نظام را انجام دادند، همچنین علاوه بر  15 دانشگاه و مرکز پژوهش و فناوری که اصول نظام HSE را تدوین کردند، در 30 دانشگاه دیگر مواد خطرافرین آزمایشگاهها اصلاح شده است.

  خیرین درخدمت ظرفیت سازی خوابگاه‌ها و تجهیز دانشگاه‌ها

  محمدفرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تشکیل 30 بنیاد حامیان علم و فناوری در دانشگاهها بیان کرد: این بنیادها در واقع از جانب خیرین برای ظرفیت سازی خوابگاهها، ساخت فضای رفاهی و آموزشی، تجهیز آزمایشگاهها، تامین هزینه تحصیل و بورسیه دانشجویان مستعد و نیازمند فعالیت می کنند.

  استقرار کانکس های نیروی انتظامی در مسیر خوابگاه تا دانشگاه شریف

  آرانی معاون مدیریت امور دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف گفت: از آنجا که دانشگاه شریف در مسیر پررفت و آمدی (از مهاجران و افراد عادی) همچون میدان آزادی قراردارد، بحث زورگیری و خفت‌گیری در مسیرهای دانشجویان(هرچند برای تمام افراد و نقاط شهر ممکن است) به دلیل همراه داشتن تجهیزات مختلف مثل لپ‌تاپ بیشتر مطرح می‌شود.

  وی بیان کرد: چند سالی است که حضور کانکس های نیروی انتظامی در مسیر خوابگاه تا دانشگاه برای تامین امنیت بیشتر دانشجویان وجود دارد.

  خبرخوش وزیر علوم به دانشجویان دکتری

  محمد فرهادی وزیر علوم با اشاره به اقدامات لازم برای سال 95 بیان کرد: خوشبختانه برای پرداخت هزینه وام ویژه دکتری، اعتبارات از طریق سه نهاد سازمان مدیرت و برنامه، صندوق رفاه دانشجویی و یک بانک تامین شده است.

  فرهادی با بیان اینکه به 100 درصد دانشجویان هزینه ماهانه 750 هزارتومان پرداخت می شود، اظهار داشت: از آنجا که اعتبارات لازم تامین شده و در اختیار صندوق قرارگرفته، قطعا پرداخت وام ویژه به دانشجویان دکتری برای اولین بار، در سال تحصیلی جدید محقق می شود.

  دانشجویان دانشگاه خوارزمی جهت فرصت مطالعاتی به آلمان اعزام می‌شوند

  محمد علی سبحان الهی رییس دانشگاه خوارزمی اعلام کرد: فرصت مطالعاتی برای مقطع دکتری در نظر گرفته شده و اعزام دانشجویان طی دوره شش الی 9 ماهه برای گذراندن ادامه تحصیل به کشور آلمان صورت می‌گیرد، بر همین اساس قراردادی میان وزارت علوم و آکادمیک کشور آلمان در تیر ماه سال جاری به امضا نهایی میان 2 کشور رسید که از این پس اعزام دوره‌های شش تا 9 ماه به این کشور فراهم شده است.

  رشد 200 درصدی وام شهریه برای سال تحصیلی جدید

  محمد فرهادی وزیر علوم گفت: میزان تسهیلات و وامهای دانشجویی در سال تحصیلی 95-94 به میزان 110 درصد نسبت به سال قبل، رشد داشته است؛ بعنوان مثال وام دکتری با رشد 400 درصدی و وام شهریه با رشد 200 درصدی روبه رو بوده است.

  وزیر علوم با بیان اینکه درآمدهای صندوق رفاه در سال 94 نسبت به سال 93 حدود 78 درصد بیشتر بوده، عنوان کرد: این صندوق دراصل 320 میلیارد تومان درآمد داشت که بخشی از این درآمدها بدهی های فارغ التحصیلان (از 30 سال قبل) بوده، لذا با تمهیدات تشویقی بسیاری از این بدهی ها تسویه و کمک بزرگی به صندوق رفاه شد.

  انعقاد قرارداد بیش از 44 میلیارد تومان محصولات شرکتهای دانش بنیان

  محمد فرهادی وزیر علوم بیان کرد: در نمایشگاه تجهیزات سال 94 ، حدود 25 میلیارد تومان و امسال بیش از 44 میلیارد تومان برای تولیدات شرکتهای دانش بنیان قرارداد بسته شد که آنها عمدتا محصولات مورد نیاز مراکز علمی، پژوهشگاهها و دانشگاههای کشور بوده است.

  رضایت 65 درصدی دانشجویان به ازدواج در دوران تحصیل

  مجتبی صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان گفت: طبق نظرسنجی اخیر از دانشجویان، حدود 65 درصد آنها ازدواج در دوران دانشجویی را مناسبتر می دانند و معتقدند در این دوران انگیزه و قصد ازدواج بالاتر است، لذا با ایجاد فضای فرهنگی مناسب اقداماتی را مدنظر قراردادیم بعنوان مثال برگزاری ازدواجهای دانشجویی (هر دو زوج یا یکی از آنها دانشجو باشد) از سوی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها به نوعی تبلیغ و موثر بوده است.

  دانشگاه‌ها می‌توانند برای پذیرش در ظرفیت مازادشان هزینه دریافت کنند

  علی برخورداری رییس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: هر دانشگاهی می‌تواند ظرفیت مازاد خود را با دریافت هزینه در اختیار دانشجویان قرار دهد.

  وی با بیان اینکه این مصوبه از سال‌ها قبل برای تمامی دانشگاه بوده و هم اکنون نیز اجرا می شود، افزود: تنها دانشجویان دوره روزانه دانشگاه‌های دولتی از پرداخت شهریه معاف هستند و مابقی باید برای تحصیل در دوره های نوبت دوم (شبانه) و پردیس، شهریه بپردازند.


  تبلیغ
  تاریخ : جمعه 12 شهريور 1395 نویسنده : آلم |بازدید : 19
  ارسال نظر برای این مطلب

  قابل توجه کاربران عزیز :

  • کلیه فایل های سایت بدون پسورد می باشد، در صورتی که در این رابطه مشکل دارید به بخش راهنمای سایت مراجعه فرمائید
  • فایل های سایت در اکثر موارد با فرمت pdf می باشند که جهت کاهش حجم آنها را در winrar قرار داده ایم. برای دانلود نرم افزار های مذکور به بخش راهنمای سایت مراجعه شود


  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی
  مطالب پربازدید
  مطالب تصادفی
  مطالب پیشین
  adsadsadsصفر تا صد عربی کنکوراپ دیکشنری زبان خارجه